O NÁS

Jsme parta vedoucích, dětí a rodičů, kteří spolu rádi aktivně tráví volný čas. Známe se už dlouho. Vše začalo tak, že se kdysi naši rodiče dohodli a začali pořádat malý rodinný tábor pro své děti. Postupně se řady rozrůstaly o další příbuzné, kamarády či známé. Dnes již tyto odrostlé “děti” převzaly vedení tábora a mnozí z nich už vychovávají zase další generaci ČaČuáků 🙂

Zakládáme si na tom, že jsme malý tábor (v létě bereme na tábor kolem 40 dětí) s rodinnou atmosférou. Většina dětí se k nám ráda vrací a jezdí s námi nejen jako děti, ale později i jako vedoucí. Snažíme se většinu času trávit v přírodě, spíme ve stanech s podsadou a hrajeme všemožné hry. Děti rozdělujeme do věkově i genderově smíšených oddílů. Myslíme si (a máme to vyzkoušené), že menší děti se díky tomu naučí spoustu věcí od starších a ti starší se zase naučí starat se o mladší a pomáhat jim. Každý rok pro děti připravujeme tzv. celotáborovou hru (CETEH), která je tématicky provází celým táborem.

Kromě letních táborů, pořádáme i zimní lyžařský/snowboardový tábor, podzimní vícedenní akci, vodáckou výpravu a jednodenní sobotní výlety. Každý měsíc je tedy vždy alespoň jedna akce.

Na tábory a na hory jezdíme už od roku 1988, přičemž od roku 1997 jsme se uchýlili pod křídla neziskové organizace DUHA,  sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi (POZOR nemá nic společného s ekologickým hnutím DUHA, ani s nadací pro mentálně postižené DUHA, ani s homosexuálním hnutím DUHA).